Highland Life logo
A great place to live, work and play


Witamy w Caithness

Biuro Porad Obywatelskich / Baseny / Biblioteki / Szkoły / Kościoły / Użyteczne linki

 

Caithness jest najbardziej na północ wysuniętym okręgiem regionu Highlands i rości sobie prawa do najdalej na północ położonego zamku na wyspie Brytanii: Castle of Mey, który został kupiony przez zmarłą Królową Matkę w 1952r.

 

Scenerię stanowi mieszanka typowego krajobrazu Highland, gór, wrzosowisk i urodzajnej ziemi rolnej, oraz najpiękniejszych plaży Szkocji.

 

Port lotniczy w Wick oferuje regularne połączenia z Aberdeen, Edynburgiem i Lerwick.

 

Miejscowe Biuro Porad Obywatelskich

 

Caithness Citizens Advice Bureau

7a Brabster Street

Thurso

KW14 7AP

Tel: 01847-894243 or 01847-896796

Fax: 01847-894243

Email: bureau@cnesscab.cabnet.org.uk

Jak dojechać: Po wjeździe do Thurso skręcamy w drugą ulicę w lewo za mostem East Cross. Biuro znajduje się 50 metrów dalej, po prawej stronie. Wjeżdżając z zachodu, skręcamy w lewo na światłach, następnie skręcamy w prawo. Biuro znajduje się 50 metrów dalej, po prawe stronie.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 10.00 – 14.00

W weekendy biuro jest zamknięte.

 

Wick Citizens Advice Burau

123 High Street

Wick KW1 4LR

Tel: 01955-605989

Fax: 01955 – 606673

Godziny otwarcia:

Wtorki, środy, czwartki 10.00 – 14.00

 

 

Baseny

 

Basen w Thurso
Millbank Road
Thurso
KW14 8PS

Tel: 01847 893260

Kierownik: George Sanders

 

Basen w Wick

Burn Street

Wick

KW1 5EH

Tel: 01955 603711

Kierownik: George Sanders

 

 

Biblioteki

Area Libraries Officer: Alison Forrest

Dornoch Library
Carnegie Buildings
High Street
Dornoch
Sutherland IV25 3SH

Telefon: 01862 811079
Fax: 01862 811079

dornoch.library@highland.gov.uk

 

 

Thurso Library
Davidson's Lane
Thurso
Caithness KW14 7AF

Telefon: 01847 893237
Fax: 01847 896114

email: thurso.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 - 18.00

Wtorek

10.00 - 20.00

Środa

10.00 - 18.00

Czwartek

10.00 - 13.00

Piątek

10.00 - 20.00

Sobota

10.00 - 13.00

 

Biblioteka w Wick
Sinclair Terrace
Wick
Caithness KW1 5AB

Telefon: 01955 602864
Fax: 01955 603000

email: wick.library@highland.gov.uk

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

10.00 - 18.00

Wtorek

10.00 - 20.00

Środa

10.00 - 13.00

Czwartek

10.00 - 18.00

Piątek

10.00 - 20.00

Sobota

10.00 - 13.00

 

 

Szkoły

Bower Primary, Bowermadden, Wick KW1 4TT
Mrs C Sutherland
Tel: 01955 641225
e-mail: bower.primary@highland.gov.uk

 

Canisbay Primary, Canisbay, Wick KW1 4YH
Ms M Miller
Tel: 01955 611337
e-mail: canisbay.primary@highland.gov.uk

 

Castletown Primary, Castletown, Thurso KW14 8UA
Ms S Malcolm
Tel/Fax: 01847 821256
e-mail: castletown.primary@highland.gov.uk

 

Crossroads Primary, Dunnet, Thurso KW14 8XP
Mrs C Sutherland
Tel/Fax: 01847 851629
e-mail: crossroads.primary@highland.gov.uk

 

Dunbeath Primary, Dunbeath KW6 6EY
Mrs C Grant - Acting
Tel: 01593 731286
e-mail: dunbeath.primary@highland.gov.uk

 

Halkirk Primary, Halkirk KW12 7YN
Mrs F Disbury
Tel: 01847 831246 Fax: 01847 831973
e-mail: halkirk.primary@highland.gov.uk

 

Hillhead Primary, Willowbank, Wick KW1 4PE
A Budge
Tel: 01955 603233 Fax: 01955 603320
e-mail: hillhead.primary@highland.gov.uk

 

Keiss Primary, Keiss, Wick KW1 4XB
Mrs M Miller
Tel: 01955 631269
e-mail: keiss.primary@highland.gov.uk

 

Lybster Primary, Lybster, Wick KW3 6BJ
Mrs C Grant - Acting
Tel/Fax: 01593 721224
e-mail: lybster.primary@highland.gov.uk

 

Miller Academy Primary, Princes Street, Thurso KW14 7DH
Mrs E Mitchell - Acting
Tel: 01847 892815 Fax: 01847 894427
e-mail: milleracademy.primary@highland.gov.uk

 

Mount Pleasant Primary, Castletown Road, Thurso KW14 8HL
Mrs K Farmer
Tel: 01847 893419 Fax: 01847 892601
e-mail: mountpleasant.primary@highland.gov.uk

 

North Wick Primary, Girnigoe Street, Wick KW1 4DT
D Lundie
Tel/Fax: 01955 602873
e-mail: northwick.primary@highland.gov.uk

 

Pennyland Primary, Trostan Road, Thurso KW14 7NY
P Hagan
Tel: 01847 892661 Fax: 01847 890601
e-mail: pennyland.primary@highland.gov.uk

 

Pulteneytown Academy Primary, Seaforth Avenue, Wick KW1 5ND
Miss L Wark, BA
Tel: 01955 602649
e-mail: pulteneytown.primary@highland.gov.uk

 

Reay Primary, Reay, Thurso KW14 7RE
Mrs E Sutherland
Tel/Fax: 01847 811206
e-mail: reay.primary@highland.gov.uk

 

South Wick Primary, Roxburgh Road, Wick KW1 5HP
Ms P Bowers
Tel: 01955 603203
e-mail: southwick.primary@highland.gov.uk

 

Thrumster Primary, Thrumster, Wick KW1 5TR
Mrs L MacKay
Tel: 01955 651244
e-mail: thrumster.primary@highland.gov.uk

 

Thurso High School, Ormlie Road, Thurso KW14 7DS
Dr F Grant
Tel: 01847 893822 Fax: 01847 895509
e-mail: thurso.high@highland.gov.uk

 

Watten Primary, Watten, nr Wick KW1 5YJ
Mrs K Gunn (Acting)
Tel: 01955 621287
e-mail: watten.primary@highland.gov.uk

 

Wick High School, West Banks Avenue, Wick KW1 5LU
Mr A Traill
Tel: 01955 603333 Fax: 01955 602198
e-mail: wick.high@highland.gov.uk

 

Mount Pleasant Special Educ. Unit, Castletown Rd, Thurso KW14 8HL
Mrs K Farmer
Tel: 01847 893419
e-mail: mountpleasant.primary@highland.gov.uk

 

Caithness Early Years Autism Centre, Wick KW1 5ND
Miss L Wark, BA
Tel: 01955 602649
e-mail: pulteneytown.primary@highland.gov.uk

 

Thurso High School Special Ed Unit, Ormlie Road, Thurso KW14 7DS
Ms E Calder
Tel: 01847 890692
e-mail: thurso.high@highland.gov.uk

 

 

Kościoły

Strona społeczności lokalnej Caithness zawiera listę wszystkich miejsc kultu w regionie pod adresem http://www.caithness.org/community/worship/.

 

 

Użyteczne linki

 

Caithness Community Website http://www.caithness.org/

 

HIE Caithness and Sutherland http://www.hie.co.uk/case

 

Highland Council pages on Caithness

http://www.highland.gov.uk/yourcouncil/highlandfactsandfigures/

thehighlandcouncilareas/caithness/

 

 

This page was last updated on 19.12.2006. If you spot any inaccuracies or inconsistency in information, please email us at hief@scvo.org.uk

© 2010 Highland Public Services Partnership.
Project part-financed by the European Union (European Regional Development Fund) within the INTERREG IIIB Northern Periphery Programme